Setkání dudáků v Pacově 20.května 2017

Setkání dudáků je báječná akce. Protože jsme věděli, že nás čeká průvod, trénovali jsme předem na zkoušce. Cožpak hrát na dudy při chůzi, to není problém. Slyšet se, co kdo hraje, je už v ruchu průvodu těžké. A tak jsme pověřili Davida Chyňavu, aby s námi šel s vozembouchem. Ale zkusili jste někdy jít a udávat rytmus do pochodu na vozembouch? To jen tak nikdo nesvede. Moc jsme se nasmáli, když jsme chodili po chodníku kolem hospody, deset kroků tam, deset kroků zpět…Pánové neomylně srovnali vojenský krok, zato dámy se dokázaly krásně vlnit i mimo rytmus. Hlavně, že hrály přesně.

V Pacově nás čekal opravdu průvod ze zámku do Sokolovny a pak vystoupení různých souborů a jednotlivců. Působivé, hezké. V jednotlivcích si z Budusu zahrála i naše Milada Bejčková s dcerou Eliškou a jedenáctiletý žák Zlatky Petříkové  Honzík Macháček se sestrou Anežkou (ta zpívala).

A po vystoupeních bylo krásné posezení s jídlem, pitím a písničkami. Atmosféra skvělá, členové domácího souboru Stražišťan navařili, napekli a vzorně se o nás starali.

Báječně jsme si to užili a domů se moc jet nechtělo, ještě spousta písniček zůstala nezazpívaných.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*