O nás

miroslav_stecher MIROSLAV STECHER
České Budějovice
Když mi bylo 12 let, koupil Dům pionýrů dudy pro DFS Jitřenka. Naučil jsem se na ně, ale tam jsem nikdy nehrál. Hrát jsem začal až po vojně v Úsvitu.Hraju se souborem Úsvit, kapelou Dudlajda a The Sinners.
ladislav_chynava LADISLAV CHYŇAVA
České Budějovice
Na dudy hraji od února 2009, líbily se mi a byl to nástroj, na který jsem ještě neuměl.Hraju se souborem Doudleban a s Malou kapelou Pavla Havlíka.
petr_mikulik PETR MIKULÍK
Nové Hrady
Na dudy hraji asi 20 let, nepamatuji si, kdy jsem začal.Kromě BuDuSu hraji s Dudáky z Českého lesa.
ivan_fabian IVAN FABIÁN
České Budějovice
Ve folklóru se pohybuji od svých 16 let. Hrát jsem začal někdy po 30. roce věku. Byl jsem u zakládání souboru Radost a Soumrak.Nyní hraji v souboru Javor v Lomnici nad Lužnicí.
zlatuse_petrikova ZLATUŠE PETŘÍKOVÁ
Český Krumlov
Hraju od svých 24 let. Vždycky se mi líbily lidové písničky a cítila jsem potřebu, když už jsem ten Jihočech, aspoň si vyzkoušet na dudy zahrát. A už mi to zůstalo.Hraju s DFS Jitřenka a FS Růže a s Krumlovskou dudáckou muzikou.
jaroslav_nusko JAROSLAV NUSKO
České Budějovice
Na dudy jsem začal zkoušet od roku 2005, dudy mne vždycky zajímaly.Hraju se souborem Lučina z Úsilného a vypomáhám souboru Duha z Bechyně.
zuzana_janisova ZUZANA JANIŠOVÁ
Svatý Jan nad Malší
Od mala jsem tancovala v Úsviťáčku, pak jsem tam začala hrát na klarinet a pořád jsem šilhala po dudách.Hrála jsem v Úsviťáčku a Soumraku na klarinet a nyní hraji s FS Radost a muzikou Bedrník z Kamenného Újezda.
jiri_letovsky JIŘÍ LETOVSKÝ
Kamenný Újezd
Hraju asi 15 let, tančil jsem v souboru Malý Furiant a nebyl tam nikdo jiný, kdo by vzal dudy a začal hrát.Hrál jsem v souboru Malý Furiant, Soumrak a nyní hraji ve Venkovské dudácké muzice Bedrník a samostatně nebo s tanečníky jako soubor Radost.
alzbeta_lafatova ALŽBĚTA LAFATOVÁ
Olešník
Hraji asi od 13 let.Hraju se souborem Úsvit.
jan_triska JAN TŘÍSKA
Staré Hodějovice
Na dudy hraju asi od roku 2004. Hraju, zpívám a tancuju v souboru Úsvit.
Eliška Zemanová ELIŠKA ZEMANOVÁ
České Budějovice
Na dudy hraju od roku 2010. Hraju, zpívám a tancuju v souboru Úsvit.
Marie Vondrášková MARIE VONDRÁŠKOVÁ
Dolní Bukovsko
Na dudy jsem začala hrát roku 2011, protože v našem blaťáckém souboru začala být nouze o dudáky. Naučila jsem se sama, trochu mi pomáhal Majkl Cwach. (Čecho-Američan Michael Cwach je dudák a muzikant pracující v Národním muzeu hudby University Jižní Dakoty. Od Fullbrightovy nadace získal stipendium pro studium tradice českého dudáctví.)
Pavla Soukupová PAVLA SOUKUPOVÁ
Kamenný Újezd
Od mala se věnuji folklóru a chtěla jsem umět něco, co je pro náš jihočeský folklór typické. Na dudy jsem začala hrát roku 2014. Většinou jsem se učila sama, ale když bylo něco třeba, radil mi bratr, dudák Jirka Letovský. Tancuji v souboru Radost a pomáhám s vedením dětské složky souboru.
martin-rozkopal MARTIN ROZKOPAL
České Budějovice
Na dudy jsem začal hrát v 15 letech úplnou náhodou. Když se mě rodiče zeptali, na co budu po flétně dál hrát, odbyl jsem je tím, že prý bych chtěl na dudy. Nějak jsem doufal, že je to natolik nereálné, že mi dají pokoj. Nedali, seznámili mne s panem M. Stecherem a ten mne uvrhl do víru dudáctví.
Začal jsem hrát v BuDuSu (od prosince 2015) a později v Úsvitu.
jirka-novak JIŘÍ NOVÁK
České Budějovice
Učil jsem se sám, zajímal jsem se o folklór.
Hrával jsem s Malým Furiantem na housle.
milada-bejckova MILADA BEJČKOVÁ
Vimperk
Hrála jsem několik let v duu s Martinem Matějkou, nyní hraji se Strakonickou dudáckou muzikou.
Mám ráda lidové nástroje a hraje se mi dobře, když k tomu mohou lidé zpívat. Jsem ráda v dobré partě lidí, bez rozdílu věku, kteří mají vztah k tradici.
2 comments on “O nás
 1. Pavel Mörtl napsal:

  Tak ať vám to hraje pořád vesele a jihočesky! Hodně zdaru na 23. dudáckém festivalu ve Strakonicích.

 2. Jiří Vejprava napsal:

  Dobrý den, dudačky a dudáci,

  prosím poraďte mi: hledám dudáka/dudačku v Praze, kteří by mi pomohli v zlepšení se ve hře na dudy. Základy mám, bez problémů měchuji a hraji 1. i některé 2. hlasy většiny známých dudáckých „pecek“, které mám naposlouchané. Potřeboval bych se však naučit tvořit různé melodické linky, improvizace a ozdoby ke zpěvu…

  Pokud bystě někdo o někom věděli, prosím, dejte vědět.

  Na odpověď se těší a srdečně zdraví
  Jiří Vejprava

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*